Faya Ruby Squirell (10.09.2012-23.2.2019)

  

 


Faya, jak už jsem v úvodu napsala, je naprosto úžasná, hodná, dobrosrdečná fenka, která mne překvapila svou milou a klidnou povahou a velkou závislostí na naší rodině. A ta závislost je i z naší strany, nedovedu si už naši domácnost představit bez téhle zlaté, brumlavé holky. Ano, vydává zvuky podobné zvláštnímu mručení a povídání, hlavně když mne ráno budí a chce drbat záda. Nemá ráda změny, hodně lidí a už vůbec nesnáší pro ni nenáviděné výstavy. To pro ni bylo vždy opravdovým utrpením, protože nechtěla chodit a ani na nikoho koukat, prostě nechápala, co že to po ní vlastně chceme a proč už nejedeme raději domů. Vždy nám v posudcích vytkli předvedení a ani úprava nebyla vždy v pořádku. Trimování je docela věda a není to žádná legrace trefit se do výstavní kondice srsti. Nicméně je Fája uchovněná a na výstavách ji už trápit nebudeme. Momentálně jsme v očekávání štěňátek a doufám, že vše proběhne v pořádku, i když jsem z toho trošku nervozní, vždyť je to poprvé, tak to snad spolu v pohodě obě zvládneme. 

Tak jak je zřejmé s fotografií vše opravdu dopadlo skvěle, Faya porodila sama a dobře bez komplikací. První se narodila ve tři ráno černá Axinka, o hodinu později červený Astonek a poslední Asterix se narodil v šest hodin. Bylo to náročné, možná více pro mne jak pro Fajenku, která vše bravurně zvládala a já vše obrečela. Pro mne to byly nezapomenutelné momenty, dnes už vlastně tak vzdálené. Trošku problém nastal v soužití obou našich holek, kdy Faya nesnesla Kerču a ta naopak v závěru napadala v žárlivosti štěňátka, která čím dál více okupovala její teritorium. Někdy to bylo opravdu jako na minovém poli, ale teď trošku s odstupem času musím uznat, že to byla pro mne nesmírná zkušenost. Vlastně i pro celou rodinu, která musela pomáhat a v neposlední řadě krásný a emocemi nacpaný zážitek. Slzavé údolí nastalo s rozloučením se štěňátky, obrečela jsem všechny jejich odchody. Musím však uznat, že výběr nových páníčků se opravdu povedl a všechna se dostala k fajn lidem. První šel Astonek do Prahy, Axinka jako druhá do Liberce a poslední Rixík měl plánovanou cestu do Itálie, ze které na poslední chvíli sešlo. Nakonec si ho odvezl pán do Prahy. Jsem tomu moc ráda, protože mě zajímá jak se jim daří a s mojí jazykovou výbavou bych si asi o Rixíkovi moc nepopovídala. Všem jim přeji moc veselý a šťastný život - ať se vám daří vy moje lásky!

Výstavy:

12.10.2013 - krajská výstava psů Litoměřice, V1, vítěz třídy, třída mladých rozhodčí Ovesná

4.4.2014 - Mezinárodní výstava Chemnitz, VD, mezitřída, rozhodčí Jacobs Rainer

30.8.2014 - Mezinárodní výstava Mladá Boleslav, VD, mezitřída, Maria Kavčič

17.9.2014 - Uchovněna

 

Dne 23.2.2019 naše milovaná Fája prohrála náhlý a pro nás naprosto překvapivý boj se skrytou a zákeřnou nemocí,Fája byla úžasná a výjimečná holka,o to je to těžší, prostě naše Fája , moje Fája už není.